Emyounoone İle Röportaj
1-) Hack Ortamına Ne Zaman Başladınız

İlk başlarda dostum GaskmanTR ile sanalın ortamlarında bulunmaya başladım sonrasında, kendimi geliştirdikçe yeni ortamlara girmeye başladım. Girdiğim yeni ortamlarda ise, tanıştığım RootAyyıldız'dan öğrendiklerimle ve aldığım ilhamla büyük icraatler yapmaya başladım.


2-) Hangi Hack Forumlarında Takılıyorsunuz ?

Şuanda aktif olarak bulunduğum bir forum yok. Daha öncesinde hacktivizm.org forumunda aktif bir kullanıcıydım. Bazı forumlarda da üyeliğim var ancak oralarda da herhangi bir aktifliğim yok.


3-) Hack Ortamında Hiç Unutamadığınız Bir Anınız Varmı ?

Unutamadığım anılar en çok gurulandığım anılar. Ülkemizde olan orman yangınlarına sessiz kalmayarak edu.krd sitelerine yaptığım saldırılar sonucu gerçekten gurulanmıştım. Onun dışında Xale dostumla şimdiye kadar birçok büyük hacker gurubunun paneline girip ancak paneldeki bi bozukluktan dolayı herhangi bir işlem yapamadan çıktığı com.sr free domain sistemini bypass etmiştik. Çok fazla ses getirmese de bence gerçekten başarılı bir operasyondu. Birbirinden farklı açıkları istismar ederek girdik. Bu operasyon sonucunda sanal alemdeki birçok büyük kişinin ip, mail, şifre gibi bilgilerini ele geçirdik. Ayrıca google.com.sr gibi alan adlarını ele geçirdik. Kolombia hükümetinin halkına yaptığı zulümler sonucu zulme sessiz kalmayarak Kolombiya hükümetine karşı bir saldırı yaptık ve bu saldırımız basına çıktı. Ayrıca basına çıkan diğer operasyonlarım unutamadığım anılardan.

4-) Adınız Neden Emyounoone ?

Nickin anlamını çok soran oluyor benim anlamlaştırdığım şeyler, em; isminin ilk 2 harfi you; İngilizce sen demek, no one; ise İngilizce hiç kimse demek. Onun dışında nickin başka herhangi bir özel anlamı yok.

5-) Hacking'i Bırakmayı Düşünüyormusunuz ?

Hacking'i değil ama sanaldaki ortamlardan yakında çekilmeyi düşünüyorum. İlerideki kariyerimi, siber güvenlik alanında şekillendirmek istiyorum. Aynı zamanda,Bug Bounty yaparak pentest yaparak kariyerime devam etmeyi düşünüyorum.

6-) Şahsınıza Ait Site Varmı ? Site Varsa Domain İsimleri Ve Neden Açıldıklarını Anlatırmısınız ?

Şuanda bana ait bir tek siberguvenlikblogu.com alan adı var. Alan adından da anlaşılacağı üzere Siber Güvenlik Hakkında Blog yazıları paylaşmaktayım. Amacım insanları, Siber Güvenlik hakkında bilgilendirmek ve bilinçlendirmek. Bildiklerim ve yeni öğrendiğim şeyleri herkesin anlayabileceği bir şekilde paylaşıyorum.


7-) Hacking'e Yeni Başlıcak Arkadaşlara Ne Önerirsiniz ?

Yapmaları gereken şeyleri onlara tecrübeleri gösterecektir zamanla. Onun dışında öğrenme aşamasında RootAyyıldız'ın eğitimlerine bakabilirler.

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski

Webmaster Forum Hack Forum Hack Haber