Anonymous Kimdir ?

 


Anonymous, kullanıcı kimliklerini açıklamadan sivil itaatsizlik eylemleri başlatan bir bilgisayar korsanlığı grubudur. Anonymous, 2003 yılında topluluk kullanıcılarının çevrimiçi küresel beyni kavramını sembolize etmek için "4chan" görüntü panosunda ortaya çıktı. Anonymous, yaygın ve asi hack faaliyetleri ile tanınır.

Anonymous, tek bir çevrimiçi varlığa özel olarak bağlı olmasa da, grup, Futaba, 4chan, bağlı wikiler, Ansiklopedi Dramatica ve çeşitli forumlar gibi dikkate değer görüntü panolarından oluşan birkaç web sitesi aracılığıyla sıkı bir şekilde birbirine bağlıdır.

Anonymous geliştikçe, konsepti, eğlence odaklı özgürce birleşik bir amaç ile daha senkronize anonim bir yöntemle hareket eden merkezi olmayan çevrimiçi topluluk kullanıcıları tarafından takip edildi. 2008'den itibaren Anonymous, İnternet'te konuşma özgürlüğünü teşvik etmek için birleşik protestolar gerçekleştirerek işbirlikçi küresel hacktivizmi teşvik etmeye başladı. Anonim grup etkinlikleri, tanımlanamayan ancak kendilerine atfedilen Anonim üyeler tarafından yönetilir.

İnternet forumları ve resim panoları, Anonim işe alım için, wiki'ler ve diğer İnternet Aktarmalı Sohbet (IRC) ağları için temel kaynaklardır. Anonymous, protestoları iletmek ve organize etmek için bu tür ortamları kullanır.

Son yıllarda, Anonymous, Habbo ve Hal Turner baskınları, Chanology Projesi, Epilepsi Vakfı forum istilası, SOHH ve AllHipHop web sitesi tahrifleri, Geri Ödeme Operasyonu, Avenge Assange ve Sony Operasyonu dahil olmak üzere çok sayıda bilgisayar korsanlığı etkinliği gerçekleştirdi.

Aralık 2010'da, Anonymous'un PayPal sunucularına hizmet reddi (DoS) saldırıları uygulamak için açık kaynaklı bir bilgisayar korsanlığı programı kullandığı ve bunun sonucunda PayPal'ın dört günlük bir süre boyunca kullanılamamasına neden olduğu iddia edildi.

PayPal, MasterCard ve Visa, WikiLeaks'in kilit müttefikler arasında anında aşağılama ve gerilim yaratan çok gizli ABD hükümeti raporları yayınlamasının ardından WikiLeaks'in tüm hesap faaliyetlerini kapattı. Assange'ın WikiLeaks faaliyetleriyle motive olan Anonymous, intikam almak için PayPal sunucularını doldurarak ve kullanıcı hesabı erişimini devre dışı bırakarak PayPal'a DoS saldırıları başlattı.

Ağustos 2011'de bir YouTube gönderisine göre, Anonymous, Facebook'u 5 Kasım 2011'de "Facebook Operasyonu" aracılığıyla kaldırmayı planladığını iddia ediyor.

TARAFSIZ HABERCİLİK

4 Yorumlar

 1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 2. Sikmisim anonymous u
  Forever
  İmhatimi.org
  Herkeşin bir imha edilme günü vardir..

  YanıtlaSil
 3. sikmisim turk sanalinda olan hack quruplarini imhadaki anasni sikeyim

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
Yorum Gönder
Daha yeni Daha eski

Webmaster Forum Hack Forum Hack Haber