WordPress Nedir ? WordPress Güvenlimidir ?

 


WordPress, web siteleri oluşturmak ve yönetmek için kullanılabilen açık kaynaklı bir yazılımdır. Basit bir blogdan bir e-Ticaret mağazasına, bir işletme web sitesine, yaratıcı bir portföye ve güneşin altındaki her şeye kadar her şeyi oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Hiç web sitesi kurmamış olsanız bile, WordPress ile ilgili bir sorun değil. Profesyonel bir web sitesine sahip olmak için herhangi bir tasarım veya programlama becerisine sahip olmanız gerekmez.

Sitenizin tasarımı, aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce WordPress temanız tarafından halledilecektir. Web sitenize daha fazla özellik eklemek istiyorsanız, bunu eklenti kitaplığı aracılığıyla yapabilirsiniz.

WordPress blog yazılımı olarak başladı ancak o zamandan beri tam teşekküllü bir site oluşturucuya dönüştü. 

Şu anda BBC America, TechCrunch ve Vogue gibi siteler tarafından kullanılmaktadır.

İşte WordPress'i tamamen harika yapan birkaç şey:

 • Tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodludur. Tek ihtiyacınız olan bir alan adı ve web barındırma ve sitenizi oluşturabilirsiniz.
 • Yerleşik bir topluluk var. Dünya çapında binlerce gönüllünün oluşturduğu bir proje. Tüm web'de faydalı öğreticiler, yardım ve kılavuzlar bulacaksınız. 
 • Esnek ve son derece özelleştirilebilir. Her türden web sitesi, devasa bir teknoloji blogu, küçük bir çevrimiçi mağaza, işletme web sitesi, portföy web sitesi ve daha fazlasını oluşturabilirsiniz. 
 • Hızlı bir şekilde yeni özellikler ekleyebilirsiniz. Eklenti kitaplığı muazzamdır ve birkaç tıklamayla neredeyse istediğiniz her özelliği ekleyebilirsiniz.
 • Siteniz iyi görünecek ve harika performans gösterecek. WordPress hızlıdır ve sıralamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Binlerce güzel tema ile siteniz herhangi bir cihazda veya ekran boyutunda iyi görünecek.

3 Yorumlar

 1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
Yorum Gönder
Daha yeni Daha eski

Webmaster Forum Hack Forum Hack Haber